دفاع نخستین دانشجوی دکتری پژوهش محور دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.

دفاع نخستین دانشجوی دکتری پژوهش محور دانشگاه

نخستین دانشجوی Ph.D by Research در دانشگاه علوم پزشکی گناباد از رساله دکتر خود دفاع کرد.

خانم هایده هاشمی‌زاده که از بهمن 1392 تحصیل در مقطع دکتری تخصصی پژوهشی رشته ارتقاء سلامت را در دانشگاه علوم پزشکی گناباد آغاز کرد، موفق شد تا از رساله خود با عنوان «مفهوم سازی، ساخت و رواسازی ابزار سنجش کیفیت زندگی مرتبط با سلامت در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی: یک رویکرد شیوه ترکیبی» دفاع کند.
دکتر مهدی مشکی به عنوان استاد راهنما و دکتر عبدالجواد خواجوی و خانم دکتر فروه وکیلیان به عنوان اساتید مشاور این رساله حضور داشتند. همچنین دکتر علی تقی‌پور و دکتر نوشین پیمان به عنوان اساتید مدعو از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشتند و دکتر جهانشیر توکلی‌زاده و دکتر موسی سجادی اساتید داور داخلی این رساله علمی بودند.

دکتر شهلا خسروان نیز به عنوان نماینده علمی شورای تحصیلات تکمیلی در این جلسه دفاع بود.
پس از قرائت ایاتی از قرآن کریم، هایده هاشمی‌زاده به مدت 30 دقیقه به ارائه پایان نامه خود پرداخت و در ادامه داوران محترم مواردی را در جهت اصلاح و هرچه بهتر شدن پایان‌نامه وی بیان کردند.

در پایان این جلسه، پس از بحث و بررسی توسط اعضای هیات داوران، پایان‌نامه هایده هاشمی‌زاده به عنوان اولین دانشجوی مقطع دکترا با نمره 20 و درجه عالی مورد تایید قرار گرفت.

دکتر رضا اسماعیلی رئیس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت در خصوص چگونگی راه اندازی این مقطع در مرکز تحقیقات بیان کردند: با عنایت به بازدید رئیس محترم کمیته نظارت و ارتقای دکتری تخصصی پژوهش محور از مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت به شماره 711/د/700 مورخ 11/3/ 92 موافقت به عمل آمد و سپس پس از طی شدن فرآیندها و مصاحبه های مربوط به جذب، دو نفر در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور در دانشگاه علوم پزشکی گناباد پذیرفته شدند. وی افزود  این دوره یکی از بالاترین مقاطع تحصیلی آموزش عالی است که به اعطای مدرک دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D. by Research) منجر می شود  و مجموعه ای هماهنگ، از فعالیت های پژوهشی و آموزشی است. وی خاطر نشان کرد هدف از ایجاد دوره دکتری تخصصی پژوهشی، تربیت افرادی است که با روش های پیشرفته تحقیق و دستیابی به جدید ترین مبانی پژوهشی بتوانند ضمن فراهم آوردن بستری جهت حل مشکلات جامعه و در دست گرفتن رهبری پژوهش، با نوآوری در زمینه ارتقاء و توسعه روشهای نوین و پل زدن بین علوم پایه و کاربردی با هدف ارتقاء سلامت جامعه، گامی در جهت خودکفایی کشور و توسعه پایدار و گسترش مرزهای دانش و ارتقاء  علمی مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها و احیاء روحیه خودباوری برای دست یابی به تازه های جهان دانش بر دارند.

ایشان ضمن تبریک به خانم هایده هاشمی زاده و آروزی موفقیت برای ایشان خاطر نشان کردند که دومین دانشجوی این مقطع نیز در آینده ای نزدیک بتواند از رساله دکتری خود دفاع نماید

تاریخ:
1398/09/30
تعداد بازدید:
103
منبع:
Powered by DorsaPortal