استرس در دوران سالمندی

انتشار محتوا: ۳۱ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۲:۱۵ قبل از ظهر
پادکست استرس در دوران سالمندی با همکاری اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارگروه سلامت سالمندی مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت و گروه آموزشی سلامت سالمندی دانشکده پرستاری و توسط موسسه مهر اندیشان دوستدار سلامت(رادیو سالمندان) دانشگاه علوم پزشکی گناباد منتشر گردید.

رادیو سالمندان, پادکست استرس در دوران سالمندی را تولید و منتشر کرد. این پادکست که با همکاری اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت, درمان و آموزش پزشکی, کارگروه سلامت سالمندی مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت و گروه آموزشی سلامت سالمندی دانشکده پرستاری و توسط موسسه مهر اندیشان دوستدار سلامت(رادیو سالمندان) دانشگاه علوم پزشکی گناباد در راستای رسالت خود پاسخگویی اجتماعی, و با هدف اطلاع رسانی علمی, ساده و مناسب به سالمندان تولید و منتشر گردید.

کنترل استرس یکی از مهارت های مهم در همه دوران های زندگی است. شناخت استرس در شرایط بیماری زا و تهدیدکننده ی کیفیت زندگی, نیاز به آموزش و خود مراقبتی دارد. استرس در سالمندی به دلایل مختلفی ایجاد شده و بر کیفیت زندگی این دوران تاثیر گذار است. در این برنامه با دلایل استرس, شناخت علائم استرس در دوران سالمندی و نحوه کنترل آن آشنا می شویم و با توصیه های متخصص طب سالمندان بطور علمی و کاربردی به موضوعات پیرامون استرس در دوران سالمندی پرداخته شده است.

در تولید این پادکست دکتر لیلا صادق مقدم متخصص سالمندشناسی به عنوان ناظر علمی, خانم دکتر آزاده سادات زنده باد متخصص طب سالمندان به عنوان مهمان برنامه, متینه خوشخو کاخکی نویسنده این پادکست و رسانه و پخش نیز حامد نوری ایشان را همراهی نمودند. کارشناس و مجری این اثر ارزشمند آقای سعید خیاط کاخکی عضو هیئت علمی گروه سلامت سالمندی بر عهده داشتند.

علاقمندان می توانند جهت دریافت پادکست صوتی این اثر ارزشمند از سری تولیدات رادیو سالمندان, از طریق مراجعه به درگاه www.sedayesalmand.ir اقدام نمایند.

فایل صوتی این اپیزود از طریق لینک ذیل قابل دانلود می باشد.

 

اپیزود استرس در دوران سالمندی
طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس