تاریخچه و معرفی دوره

ایجاد شده در ۶ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۰:۳۱ قبل از ظهر

معرفی دوره دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research)

 
دوره دکترای تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research) یکی از بالاترین مقاطع تحصیلی آموزش عالی است که به اعطای مدرک دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research) می انجامد. این دوره مجموعه ای هماهنگ از فعالیت پژوهشی و آموزشی است که هدف آن تربیت متخصصینی است که با آشنایی با روش های پیشرفته تحقیق و دستیابی به جدیدترین مبانی پژوهشی بتوانند گامی در جهت توسعه پایدار، گسترش مرزهای دانش و ارتقا سطح علمی دانشگاههای کشور بردارند.
 محور اصلی فعالیت های دوره دکترای تخصصی پژوهشی کسب دانش و مهارت از طریق پژوهش هدفمند و نوآوری در یک رشته خاص است. آموزش وسیله برطرف کردن کاستی های آموزشی دانشجویان این دوره است تا راه را برای حصول به اهداف دوره هموار سازد.
دوره دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research) شامل دو مرحله " دوره عالی پژوهش MPhil یا Master ‪(of Philosophy)‬ و دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research) می باشد. دوره MPhil یک ساله و دوره تخصصی پژوهشی سه ساله می باشد، هرچند طول این دوره براساس نظر شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه در موارد ضروری به ترتیب یک و دو نیمسال تحصیلی قابل تمدید است.
دوره دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research) در مراکز تحقیقاتی مجهز و واجد شرایط دانشگاه که پس از احرازصلاحیت در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، مجوز مربوطه را از شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی دریافت نموده اند. برگزار می شود. 
طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس